Hellraid: The Escape

Hellraid: The Escape 1.20

Wydostań się z upiornych lochów

Hellraid: The Escape to ciekawa łamigłówka z widokiem z pierwszej osoby, w której trafiasz do labiryntu złożonego z makabrycznych lochów. Znajdziesz tam kreatury z piekła rodem, szkielety i narzędzia tortur, a śmierć nie odstąpi cię na krok podczas twojej wędrówki. Misja? Za wszelką cenę wydostać się z tego więzienia!

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Świetna pod względem artystycznym
  • Przerażająca atmosfera
  • Świetnie przygotowane zagadki

Wady

  • Brak oryginalności
  • Życia zbyt krótko trwają
  • Sporadyczne błedy

Dobry
7

Hellraid: The Escape to ciekawa łamigłówka z widokiem z pierwszej osoby, w której trafiasz do labiryntu złożonego z makabrycznych lochów. Znajdziesz tam kreatury z piekła rodem, szkielety i narzędzia tortur, a śmierć nie odstąpi cię na krok podczas twojej wędrówki. Misja? Za wszelką cenę wydostać się z tego więzienia!

Znajdź wyjście!

Krótki film na początku Hellraid: The Escape przedstawia bohatera brutalnie zaatakowanego przez potwora z najstraszniejszych koszmarów. To właśnie tym bohaterem sterujesz podczas przerażającej wędrówki po lochach. Hellraid: The Escape rozpoczyna się, gdy twoja postać budzi się w grobie – musisz przesunąć palcem po ekranie, aby odblokować wieko trumny. Sceneria ta daje dobry przedsmak tego, co cię czeka za chwilę. W tunelach prawie nie ma światła, co chwile napotykasz walające się szkielety, wszędzie czyhają na ciebie piekielne kreatury, a do tego droga najeżona jest przeszkodami i narzędziami tortur, które w każdej chwili mogą się aktywować. Nie zważając na to, musisz jednak zbadać liczne komnaty, aby móc się wydostać z tego horroru. Tu i ówdzie w Hellraid: The Escape napotkasz pergaminy, dzięki którym poznasz nieco historię tego miejsca, a także przedmioty do zebrania, które mogą ci pomóc przedostać się przez kolejne drzwi. Ważnym elementem Hellraid: The Escape jest odnajdywanie mechanizmów, które pomogą w twoich postępach. Przykładowo, nigdy nie walczysz z wrogami bezpośrednio – za każdym razem musisz rozwikłać jakaś zagadkę i zbadać otoczenie, aby znaleźć potrzebny do wyeliminowania wroga element.  

Rozwiąż łamigłówki

Sterowanie w Hellraid: The Escape jest bardzo dokładne i możesz z łatwością poruszać się za pomocą joysticka – „pływający” drążek ekranu można ustawić w dowolnym miejscu ekranu. Po prawej stronie ekranu znajduje się główny widok. Elementy Hellraid: The Escape, z którymi możemy wchodzić w interakcje, są łatwe do spostrzeżenia dzięki latającymi nad nimi gwiazdkami. Jednak w jakiej kolejności ich użyć, to już zupełnie inna sprawa. Łamigłówki są bardzo dobrze zrobione, choć może są odrobinę zbyt konwencjonalne i pozbawione oryginalności. Fani gatunku z pewnością bez trudu dobrną do finiszu Hellraid: The Escape. Wśród klasyków mamy kamienie, które należy rzucać w przełączniki, lustra odbijające światło, przedmioty do zebrania i połączenia z innymi, itp. Do ciekawszych konceptów należy natomiast brak możliwości bezpośredniego zranienia wroga. Za każdym razem musisz najpierw rozwikłać zagadkę i przeszukać pomieszczenie, aby znaleźć element umożliwiający eliminację wroga z dystansu.  

Atmosfera grozy

Dużym osiągnięciem Hellraid: The Escape jest grafika, która powstała na silniku Unreal Engine 3, oraz niezwykła atmosfera grozy, która zanurza gracza w mrożącą krew w żyłach przygodę.

Lochy przepełnione są najdrobniejszymi detalami, które u niejednego wywołają ciarki na plecach. Co prawda po jakimś czasie uderza ich mała różnorodność, niemniej i tak spełniają swoją rolę i budują świetną atmosferę w Hellraid: The Escape.

Grafice towarzyszy ponura i niepokojąca ścieżka dźwiękowa, która znakomicie buduje klimat klasycznego horroru. Nie brakuje nawet wiatru hulającego po lochach, odgłosu stukania łańcuchami czy odległych krzyków przerażenia.

Wspomnieć należy jednak o pewnych błędach, które pojawiały się w trakcie gry w Hellraid: The Escape. Na przykład gdy mój bohater niespodziewanie zacinał się w tle. Szkoda, zwłaszcza jeśli miało się już duży postęp w danej komnacie.  

Odrobinę za krótka

Nawet jeśli Hellraid: The Escape jest dość krótkie, aby zaspokoić gusta fanów gatunku, ciężko jej odmówić, że jest naprawdę świetną przygodą i znakomitym osiągnięciem artystycznym. Hellraid: The Escape to wyborowa przystawka, która umili nam czekanie na danie główne, czyli Hellraid na PC i konsole.  

Hellraid: The Escape

Download

Hellraid: The Escape 1.20

Opinie użytkowników o Hellraid: The Escape